Obe vrsti izvirata iz sub - saharske Afrike, kjer se lahko v ugodnih pogojih razmnožita v več milijonske roje, takrat postanejo selivke in na poti pojedo vse rastlinje, ki je užitno.
Schistocerca gregaria
Puščavska kobilica (Schistocerca gregaria)
in
Kobilica selka (Locusta migatoria)
Vzgoja
Ker se zelo hitro razmnožujejo in je njihova vzgoja dokaj nezahtevna, jih gojimo tudi kot žuželke namenjene za prehrano žužkojedih živali.
Gojimo jih v velikem terariju, kjer imamo konstantno temperaturo 25°C ponoči in 30-36°C podnevi. Terarij osvetljujemo po 12 ur na dan, kot podlago pa uporabimo puščavski pesek. Hranimo jih s senom, travo in zeleno zelenjavo. Terarija ne vlažimo saj so kobilice občutljive na previsoko zračno vlago.
So izrednega pomena pri gojenju nekaterih vrst kuščarjev, kot so agame in kameleoni, saj so kobilice tudi v naravnem okolju najpogostejši plen teh plazilcev. Primerne so kot osnovna prehrana ali kot dodatna prehrana za popestritev jedilnika žužkojedim živalim.
Locusta migatoria
Hranjenje plazilcem
Plazilcem, ki jih bomo hranili s kobilicami ponudimo kobilico primerne velikosti.
Kobilice imajo boljše razmerje hranil in mineralov od večine vrst gojenih žuželk zato so odlična izbira za uravnoteženo prehrano plazilcev:
- suha snov žive teže znaša 63%, črički < 45%
- proteini 18,5%, črički med 18 - 19%
- razmerje med kalcijem in fosforjem (Ca.P) 1, 7:4; črički 0,25:4
- razmerje Ca:P po obogatitvenemu hranjenju (gutloading) 2, 7:4; črički max.1,5:4
Priporočamo vam, da kobilice pred hranjenjem plazilcem posipate s kalcijevim prahom, da izboljšate razmerje med kalcijem in fosforjem v prehrani plazilca. Kobilicam samim pa ponudimo krmo kateri smo dodali kalcijev prah in vitamine, oziroma jim ponudimo posebno hrano za žuželke, ki je namenjena za »gutloading« - hranjenje žuželk s hranilnimi snovmi, ki so ugodne za prehrano plazilcev.
V kolikor smo lastniki žužkojede živali je domače gojenje kobilic dober način, da imamo najljubšo hrano našega ljubljenčka vedno na razpolago. Poleg tega pa nimamo skrbi s poreklom hrane pa tudi cenovno je (po začetnem večjem vložku) tak način gojenja bolj prijazen do naše denarnice.